wearex
09 فروردین 1402 - 17:09

ارائه ۲۵ هزار خدمت بهداشتی و درمانی در تعطیلات نوروزی دشتستان

بوشهر- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از ۲۵ هزار خدمت بهداشتی و درمانی به شهروندان و مسافرین نوروزی در دشتستان ارائه‌ شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ملکی زاده بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید عیدانه از مرکز خدمات جامع سلامت دالکی و اورژانس ۱۱۵ جاده‌ای قلعه سفید دشتستان اظهار داشت: ۱۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در ایام تعطیلات نوروز فعال هستند و به مراجعین و مسافران خدمات ارائه می‌دهند.

وی تصریح کرد: در این مراکز ۲۵ پزشک و ۶ دندان‌پزشک در نوبت‌های مختلف از شبانه‌روز فعالیت داشته‌اند و در حدود ۱۱ هزار و ۲۲۷ نفر از خدمات پزشک عمومی و ۷ هزار و ۶۱۲ نفر از خدمات پرستاری (تزریقات و پانسمان) بهره‌مند شده‌اند.

 ارائه ۲۵ هزار خدمت بهداشتی و درمانی در تعطیلات نوروزی دشتستان

دکتر ملکی زاده اضافه کرد: علاوه بر مراکز خدمات جامع سلامت، آزمایشگاه مرکزی و مرکز مشاوره حین ازدواج و مراکز هیپوتیروئیدی نیز در این ایام در دشتستان فعال بوده‌اند و در حدود هزار و ۱۴۴ خدمت آزمایشگاهی به شهروندان ارائه‌شده است.

وی همچنین بیان کرد: در بخش واحدهای بهداشتی نیز در حدود ۴ هزار و ۹۰۶ خدمت که شامل مراقبت مادران باردار، کودکان، واکسیناسیون و خدمات آزمایشگاهی و بازرسی‌های بهداشت محیط است به شهروندان و مسافرین نوروزی ارائه‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر مراقبت مادران باردار، تصریح کرد: ارائه خدمات به مادران باردار یکی از اولویت‌های مهم در بخش بهداشت است و در این ایام در حدود ۷۳۴ مادر باردار جهت دریافت خدمات بهداشتی به مراکز ما مراجعه کرده‌اند که ۴۰ مادر باردار به علت عوارض و مشکلات مربوط به بارداری به پزشکان متخصص و بیمارستان ارجاع داده‌شده‌اند.

دکتر ملکی زاده در خصوص ارائه مراقبت‌های بهداشتی به کودکان گفت: در ایام تعطیلات نوروز تاکنون در حدود هزار و ۹۰۰ کودک زیر ۵ سال با پیگیری مراقبین سلامت و بهورزان در دشتستان واکسینه و یا مراقبت شده‌اند.

 ارائه ۲۵ هزار خدمت بهداشتی و درمانی در تعطیلات نوروزی دشتستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: شهرستان دشتستان دارای ۲۶ مرکز خدمات جامع سلامت و پایگاه بهداشتی و همچنین ۶۱ خانه بهداشت فعال است که در ایام تعطیلات نوروزی ۱۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی فعال بوده و در روزهای اداری نیز تمامی مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت به‌صورت مستمر خدمات بهداشتی و درمانی به مردم ارائه می‌نمایند.

ملکی زاده در حاشیه بازدید عیدانه از بیمارستان شهید گنجی برازجان اظهار داشت: تلاش‌های بی‌شائبه پرسنل مراکز بهداشتی و درمانی در سراسر استان بوشهر به‌خصوص در این ایام قابل ارج و تقدیر است.

وی تصریح کرد: آمار مراجعین درمانگاه عمومی و اورژانس بیمارستان شهید گنجی برازجان از ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ الی ۸ فروردین ۱۴۰۲ بیش ۳ هزار و ۳۰۰ نفر بوده است.

ملکی زاده اضافه کرد: در این مدت بیش از ۷ هزار نفر از خدمات این مرکز درمانی بهره‌مند شده‌اند که شامل هزار و ۸۷۷ نفر مراجعه‌کننده به درمانگاه عمومی، هزار و ۵۰۰ نفر مراجعه‌کننده به اورژانس، هزار و ۲۲۹ نفر مراجعه‌کننده به بخش تصویربرداری شامل ام آر آی، سی‌تی‌اسکن و رادیولوژی، هزار و ۸۹۳ نفر مراجعه‌کننده به آزمایشگاه، ۵۰۱ نفر مراجعه‌کننده به کلینیک تخصصی و فوق تخصصی ولایت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از اورژانس بیمارستان شهید گنجی برازجان بازدید کرد و ضمن اهدای شاخه گل و تبریک سال نو به پرسنل و بیماران بستری در این بیمارستان، در جریان وضعیت ارائه خدمات به بیماران قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از مرکز خدمات جامع سلامت دالکی و اورژانس ۱۱۵ جاده‌ای قلعه سفید دشتستان بازدید کرد و ضمن اهدای شاخه گل و تبریک سال نو به پرسنل در این دو مرکز، در جریان وضعیت ارائه خدمات قرار گرفت.

در این بازدید دکتر محسن صحرانورد مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست دانشگاه، مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر و تعدادی از مسئولین واحدهای این مرکز درمانی نیز حضور داشتند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1116535