wearex
21 اسفند 1401 - 10:42

پیگیری فیزیوتراپی و روند درمان حامد حدادی در تهران

کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران پس از مصدومیت، جراحی و سپری کردن هفته های نخست دوره نقاهت در چین، به ایران بازگشت تا روند درمان و فیزیوتراپی خود را در تهران دنبال کند.

به گزارش خبرنگار مهر، این روزها حامد حدادی در تهران و زیر نظر پزشکان ایرانی پیگیر روند درمان خود است تا بتواند به تدریج برای بازگشت به میادین و به ویژه همراهی تیم ملی بسکتبال آمادگی لازم را کسب کند.

این ملی پوش بسکتبال دو ماه پیش در جریان همراهی تیم سیچوآن در رقابت های باشگاهی چین از ناحیه آشیل پای راست چنان دچار آسیب دیدگی شد که چاره ای جز جراحی نداشت. حدادی پس از جراحی مدت زمانی به دور از هرگونه تحرک و فشارِ تمرینی در استراحت مطلق بود اما او سه هفته پیش از روی ویلچر بلند شد و دو هفته بعد از آن هم تمرینات خود را به صورت سبک آغاز کرد.

تمام این مراحل در چین و زیر نظر متخصصان چینی انجام شد اما او حالا به ایران بازگشته تا ادامه دوران نقاهت خود را زیر نظر پزشکان ایرانی دنبال کند. حدادی از دو روز پیش جلسات فیزیوتراپی خود را هم در تهران آغاز کرده است.

پیگیری فیزیوتراپی و روند درمان حامد حدادی در تهران

حامد حدادی نیمه دی ماه در لیگ چین مصدوم شد. این آسیب دیدگی منجر به دوری چندماهه او از میادین شده است

کاپیتان تیم ملی بسکتبال به خاطر آسیب دیدگی و جراحی، حضور در پنجره ششم و پایانی انتخابی جام جهانی و دیدار با ژاپن و چین در این پنجره را از دست داد اما جامعه بسکتبال امیدوار است با پیگیری موفق دوران نقاهت و بازگشت کامل حدادی به میادین بتوانند او را برای جام جهانی ۲۰۲۳ و همچنین بازی های آسیایی در اختیار داشته باشند.

جام جهانی ۲۰۲۳ بسکتبال شهریورماه به میزبانی مشترک ژاپن، فیلیپین و اندونزی برگزار می شود. ایران یکی از ۳۲ شرکت کننده در این جام خواهد بود.

بازی های آسیایی هم اول تا شانزدهم مهرماه در هانگژو برگزار می شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1087755